ANTHEM ADVANCED PRO 29 0 EAGLE 2020

2020

229 999 Kč

Nekompromisní celoodpružený závodní stroj navržený podle současných trendů v XC, taková je základní charakteristika modelu Anthem Advanced Pro 29. Tento celokarbonový skvost bude excelovat jak v technicky náročných pasážích a rychlých sjezdech, tak i v prudkých výjezdech.

Při vývoji tohoto modelu bylo naším cílem vytvořit kolo, které poskytne ty nejlepší jízdní vlastnosti pro závodní XCO a XCM, s ohledem na to, že dnešní XC tratě jsou technicky velmi náročné. Anthem 29 je tedy delší a nižší pro co nejlepší jízdní pozici při agresivní jízdě v technickém terénu, překvapí vás ale také jeho vysoká efektivita ve stoupáních díky kratší zadní stavbě. Jak se na závodní kolo sluší a patří, rám je celý vyroben z karbonu, tedy včetně zadní stavby, a karbonové je i jednodílné horní vahadlo. Naše patentované odpružení Maestro využívá uchycení tlumiče trunnion mount s nižším převodovým poměrem, což umožňuje použití nižšího tlaku v tlumiči a výsledkem je ještě vyšší citlivost odpružení a lepší útlum. Zdvih zadní stavby je pro XC zcela optimálních 90 mm, vidlice poskytuje o 10 mm více. Dva ze tří nabízených modelů mají dálkové uzamykání vidlice i tlumiče, přičemž u top modelu Anthem Advanced Pro 29 0 je ovládání odpružení elektronicky řízené (FOX Live Valve). Cenově nejdostupnější Anthem Advanced Pro 29 2 má dálkové zamykání jen pro vidlici, ovšem rám je pro případný upgrade na dálkový lock-out tlumiče připraven (v rámu je otvor pro bowden). Všechny tři nabízené modely mají moderní systém řazení 1x12 s širokým rozsahem převodů a zmínit bychom měli také špičková zapletená kola Giant WheelSystems s karbonovými ráfky a Boost osami – kola jsou již z výroby v bezdušové úpravě, což přináší lepší jízdní vlastnosti a snižuje riziko defektu.

VelikostiS, M, L, XL

BarvaRainbow Black / Black

RámAdvanced Composite, celokarbonový (včetně zadní stavby), odpružení Maestro, zdvih 90 mm

VidliceFOX 32 Float SC Factory Live Valve, systém elektronicky řízeného odpružení, zdvih 100 mm, FIT4 tlumení, Boost pevná osa 110x15 mm (KaBolt)

TlumičFOX Float Factory Live Valve, systém elektronicky řízeného odpružení

ŘídítkaGiant Contact SLR XC Flat, karbonová, 750x31,8 mm

PředstavecGiant Contact SLR, composite

SedlovkaGiant Contact SLR, karbonová, 27,2 mm

SedloGiant Contact SLR (Forward), karbonové ližiny a základna

Pedály-

ŘazeníSRAM XX1 Eagle, převody 1x12

Přesmykač-

PřehazovačkaSRAM XX1 Eagle

BrzdySRAM Level Ultimate

Brzdové pákySRAM Level Ultimate

KazetaSRAM Eagle, 10-50 zubů

ŘetězSRAM XX1 Eagle

KlikySRAM XX1 Eagle DUB, převodník 34 zubů

Středové složeníSRAM DUB, press fit

RáfkyGiant XCR-0 29 Composite WheelSystem, karbonové ráfky

NábojeGiant XCR-0 29 WheelSystem, Boost pevné osy 110x15 a 148x12 mm

DrátyGiant XCR-0 29 WheelSystem

PláštěMaxxis Rekon Race EXO TR, 29x2.25, bezdušové

Doplňkypříprava na bezdušový provoz

HmotnostBohužel neexistuje žádný standard vážení kol, kterého by se drželi všichni výrobci. Některé značky uvádějí uměle snížené hmotnosti. Pro zjištění skutečné hmotnosti kola je třeba nechat ho zvážit přímo na prodejně. Zvážit je ale třeba i konkurenční model, abyste získali údaj, který odpovídá skutečnosti.

Související modely

Novinky

Veveří 38, Brno Naplánujte si cestu k nám...

www.giant-bicycles.cz www.liv-cycling.cz www.giro.com www.bellsports.com www.amulet.cz/cs/kola/detska-kola/ www.camelbak.com www.blackburndesign.com www.fizik.it www.gorebikewear.com www.vdocyclecomputing.com www.eastoncycling.com cycle.shimano-eu.com www.manitoumtb.com www.sciconbags.com www.finishlineusa.com www.tifosioptics.com www.zoic.com www.guenergy.com www.galius.com www.vittoria.com www.g-form.com www.crankbrothers.com