TRANCE ADVANCED PRO 29 0 2020

2020

229 999 Kč

Trance Advanced Pro 29 posouvá označení „univerzální trail bike“ do zcela nových rozměrů. Určený je zejména pro příznivce technických trailů i hravých singletracků, kterým nejvíce vyhovuje největší rozměr kol. Své uplatnění ale najde třeba i jako bike na hodně technické XC maratony nebo MTB etapové závody.

Na vývoji poslední generace Trance 29, představené v modelové řadě 2019, se podíleli i naši týmoví jezdci, kteří přesně vědí, co má takové kolo „umět“. Rám je vyroben z karbonu Advanced Composite, a to včetně zadní stavby, a je od základu navržen pro 29“ kola. Svou geometrií se blíží enduro speciálům s vyššími zdvihy, navržen je ale jako trail bike, takže disponuje „jen“ 115 milimetry plně aktivního odpružení Maestro. Mohlo by se zdát, že 115 mm je málo, navíc když přední zdvih je 130 mm, ale v kombinaci s 29“ koly je 115 mm vzadu optimální hodnota pro sjezdy i výjezdy. Tam, kde je třeba, Trance 29 nechá zapomenout na tabulková čísla a jeden se diví, co těch 115 mm zdvihu zadní stavby pobere. A naopak tam, kde to třeba není, se Maestro postará o vyvážený přenos energie k zadnímu kolu. Horní vahadlo je karbonové (technologie Advanced Forged Composite) pro vyšší tuhost i pevnost a zároveň nižší hmotnost, přímé uchycení tlumiče do horního vahadla (tzv. trunnion mount) přináší vyšší citlivost odpružení. Zapletená kola Giant WheelSystem s karbonovými ráfky (vnitřní šířka 30 mm) se otáčejí na Boost pevných osách a jsou již z výroby v bezdušové úpravě. Absolutní samozřejmostí je teleskopická sedlovka s ovládáním z řídítek a vnitřním vedením bowdenu (nejvyšší model má sedlovku RockShox Reverb Stealth AXS s bezdrátovým elektronickým ovládáním).

VelikostiS, M, L, XL

BarvaChameleon Purple

RámAdvanced Composite, celokarbonový (včetně zadní stavby), odpružení Maestro, zdvih 146 mm

VidliceRockShox Pike Ultimate 29, zdvih 130 mm, Charger 2 RC2 tlumení, Boost osa 110x15 (Maxle Stealth)

TlumičRockShox Super Deluxe Ultimate RCT

ŘídítkaTruVativ Descendant Carbon, 800x35 mm, 20 mm zvýšení

PředstavecTruVativ Descendant 35

SedlovkaRockShox Reverb Stealth AXS, teleskopická, elektronické ovládání, 30,9 mm

SedloGiant Contact SL (Neutral)

Pedály-

ŘazeníSRAM X01 Eagle AXS, elektronické řazení, převody 1x12

Přesmykač-

PřehazovačkaSRAM X01 Eagle AXS

BrzdySRAM G2 RSC

Brzdové pákySRAM G2 RSC

KazetaSRAM Eagle AXS, 10-50 zubů

ŘetězSRAM X01 Eagle

KlikySRAM X01 Eagle AXS DUB, převodník 32 zubů, vodítko řetězu MRP 1x Carbon

Středové složeníSRAM DUB, press fit

RáfkyGiant TRX-0 29 Composite WheelSystem, karbonové ráfky, 30 mm vnitřní šířka

NábojeGiant TRX-0 29 WheelSystem, Boost pevné osy 110x15 a 148x12 mm

DrátyGiant TRX-0 29 WheelSystem

Pláštěvpředu: Maxxis Minion DHF 3C EXO TR, 29x2.3 / vzadu: Maxxis Minion DHR II 3C EXO TR, 29x2.3 (bezdušové)

Doplňkypříprava na bezdušový provoz

HmotnostBohužel neexistuje žádný standard vážení kol, kterého by se drželi všichni výrobci. Některé značky uvádějí uměle snížené hmotnosti. Pro zjištění skutečné hmotnosti kola je třeba nechat ho zvážit přímo na prodejně. Zvážit je ale třeba i konkurenční model, abyste získali údaj, který odpovídá skutečnosti.

Související modely

Novinky

Veveří 38, Brno Naplánujte si cestu k nám...

www.giant-bicycles.cz www.liv-cycling.cz www.giro.com www.bellsports.com www.amulet.cz/cs/kola/detska-kola/ www.camelbak.com www.blackburndesign.com www.fizik.it www.gorebikewear.com www.vdocyclecomputing.com www.eastoncycling.com cycle.shimano-eu.com www.manitoumtb.com www.sciconbags.com www.finishlineusa.com www.tifosioptics.com www.zoic.com www.guenergy.com www.galius.com www.vittoria.com www.g-form.com www.crankbrothers.com