XTC ADVANCED SL 29 0 2021

2021

184 999 Kč

Chaotické starty, bitva o co nejlepší pozici, prudká stoupání a technické sjezdy. Závodní XC je disciplína, kde se adrenalin setkává s vytrvalostí i výbušností a tento superlehký závodní XC hardtail vám pomůže dostat se na čelo závodního pelotonu!

Pokud jde o závodní XC té nejvyšší úrovně, nic nepřekoná efektivitu ultralehkého karbonového hardtailu. XTC Advanced SL 29 nezapře svůj původ ve Světovém poháru XCO a představuje ten nejlehčí XC závodní stroj, jaký jsme kdy vyrobili – rám ve velikosti M váží pouhých 920 gramů! Tento superlehký rám nejvyšší třídy Advanced SL je od základu ručně vyráběn v naší vlastní továrně a jeho ryze závodní geometrie dokonale využívá všech předností 29“ kol. K závodní geometrii uvedeme ještě pár důležitých čísel – hlavový úhel činí 69,5°, vidlice je tedy více položená, což pomáhá k lepší ovladatelnosti kola zejména ve vyšších rychlostech a v technických pasážích. Sedlový úhel 73,5° zase oceníte v prudkých výjezdech, kdy díky vaší ideální jízdní pozici kolo ochotně pojede nahoru a bude dobře držet stopu. Velmi specifická je samotná konstrukce rámu, tedy skladba jednotlivých karbonových částí při ruční výrobě – liší se podle velikosti rámu. Tím je docíleno těch nejlepších jízdních vlastností pro každou velikost rámu. Oba nabízené modely jsou vybaveny teleskopickou sedlovkou, kterou oceníte především ve sjezdech a technických pasážích.

HLAVNÍ PŘEDNOSTI
Ultralehký a responzivní
Díky superlehkému rámu nejvyšší třídy Advanced SL je XTC Advanced SL 29 tím nejlehčím XC závodním strojem, jaký jsme kdy vyrobili (rám ve velikosti M váží pouhých 920 gramů). Určen je tedy hlavně ambiciózním XC závodníkům, kterým poskytne konkurenční výhodu proti soupeřům – ve stoupáních, v technických sekcích, ve sjezdech i při spurtech do cíle.

Vysoce efektivní
Rám je navržen a zkonstruován tak, aby jeho poměr tuhosti a hmotnosti neměl ve své třídě konkurenci, což se projevuje vysokou efektivitou šlapání i precizním ovládáním kola za všech okolností.

Dokonale vyladěný
Konstrukce rámu, tedy skladba jednotlivých karbonových částí při ruční výrobě, se liší podle velikosti rámu. Optimalizována je především vertikální „poddajnost“, aby rám byl dostatečně tuhý a pohodlný zároveň. Tím je docíleno těch nejlepších jízdních vlastností pro každou velikost rámu.

VelikostiS, M, L, XL

BarvaCarbon/Metallic Black

RámAdvanced SL Composite

VidliceFOX 32 Float SC Factory, zdvih 100 mm, FIT4 tlumení, zamykání z řídítek, Boost osa 15x110 mm (KaBolt), 44 mm offset

Tlumič-

ŘídítkaGiant Contact SLR XC Flat, karbonová, 750x31,8 mm

PředstavecGiant Contact SLR, karbonový

SedlovkaFOX Transfer, teleskopická, ovládací páčka Shimano, 100 mm zasunutí, průměr 30,9 mm

SedloGiant Contact SL (Neutral)

Pedály-

ŘazeníShimano XTR, převody 1x12

Přesmykač-

PřehazovačkaShimano XTR

BrzdyShimano XTR

Brzdové pákyShimano XTR

KazetaShimano XTR, 10-51 zubů

ŘetězShimano XTR

KlikyShimano XTR, převodník 34 zubů, vodítko řetězu MRP

Středové složeníShimano, press fit

RáfkyGiant XCR-0 29 WheelSystem, karbonové ráfky

NábojeGiant XCR-0 29 WheelSystem, Boost pevné osy 110x15 a 148x12 mm

DrátyGiant XCR-0 29 WheelSystem

PláštěMaxxis Aspen EXO TR, 29x2.25, bezdušové

Doplňkypříprava na bezdušový provoz

HmotnostBohužel neexistuje žádný standard vážení kol, kterého by se drželi všichni výrobci, a uvedené hmotnosti jsou často nepřesné. Pro zjištění přesné hmotnosti kola v dané velikosti je třeba nechat kolo zvážit na prodejně a stejně tak i model konkurenční značky – jedině tak budete mít pro porovnání hmotností přesná čísla.

Související modely

Novinky

Veveří 38, Brno Naplánujte si cestu k nám...

www.giant-bicycles.cz www.liv-cycling.cz www.cadex-cycling.com/cz www.giro.com www.bellsports.com www.camelbak.com www.fizik.it www.selleroyal.com www.crankbrothers.com www.g-form.com www.blackburndesign.com www.finishlineusa.com www.sciconbags.com www.guenergy.com www.vdocyclecomputing.com www.vittoria.com www.shapeheart.com