XTC ADVANCED SL 29 0 2020

2020

214 999 Kč

Chaotické starty, bitva o co nejlepší pozici, prudká stoupání a technické sjezdy. Závodní XC je disciplína, kde se adrenalin setkává s vytrvalostí i výbušností a tento úplně nový superlehký závodní XC hardtail vám pomůže dostat se na čelo závodního pelotonu!

Pokud jde o závodní XC té nejvyšší úrovně, nic nepřekoná efektivitu ultralehkého karbonového hardtailu. Zcela nové XTC Advanced SL 29 nezapře svůj původ ve Světovém poháru XCO a představuje ten nejlehčí XC závodní stroj, jaký jsme kdy vyrobili – rám ve velikosti M váží pouhých 920 gramů! Tento superlehký rám nejvyšší třídy Advanced SL je od základu ručně vyráběn v naší vlastní továrně a jeho ryze závodní geometrie dokonale využívá všech předností 29“ kol, což je výborná stabilita, snadnější překonávání terénních nástrah, lepší setrvačnost a výborná trakce (projeví se např. v zatáčkách a při brzdění). K závodní geometrii uvedeme ještě pár důležitých čísel – hlavový úhel činí 69,5°, vidlice je tedy více položená, což pomáhá k lepší ovladatelnosti kola zejména ve vyšších rychlostech a v technických pasážích. Sedlový úhel 73,5° zase oceníte v prudkých výjezdech, kdy díky vaší ideální jízdní pozici kolo ochotně pojede nahoru a bude dobře držet stopu. Velmi specifická je samotná konstrukce rámu, tedy skladba jednotlivých karbonových částí při ruční výrobě – liší se podle velikosti rámu. Tím je docíleno těch nejlepších jízdních vlastností pro každou velikost rámu.

VelikostiS, M, L, XL

BarvaRainbow Black / Black

RámAdvanced SL Composite

VidliceRockShox SID Ultimate Carbon, zdvih 100 mm, zamykání z řídítek OneLoc Sprint, Boost pevná osa 110x15 mm (Maxle Stealth)

Tlumič-

ŘídítkaGiant Contact SLR XC Flat, karbonová, 750x31,8 mm

PředstavecGiant Contact SLR, karbonový

SedlovkaGiant Contact SLR, karbonová, 30,9 mm

SedloGiant Contact SLR (Forward), karbonové ližiny a základna

Pedály-

ŘazeníSRAM XX1 Eagle AXS, elektronické řazení

Přesmykač-

PřehazovačkaSRAM XX1 Eagle AXS

BrzdySRAM Level Ultimate

Brzdové pákySRAM Level Ultimate

KazetaSRAM Eagle AXS, 10-50 zubů

ŘetězSRAM XX1 Eagle

KlikySRAM XX1 Eagle AXS DUB, převodník 34 zubů, vodítko řetězu MRP 1x Carbon

Středové složeníSRAM DUB, press fit

RáfkyGiant XCR-0 29 Composite WheelSystem, karbonové ráfky

NábojeGiant XCR-0 29 WheelSystem, Boost pevné osy 110x15 a 148x12 mm

DrátyGiant XCR-0 29 WheelSystem

PláštěMaxxis Rekon Race EXO TR, 29x2.25, bezdušové

Doplňkypříprava na bezdušový provoz

HmotnostBohužel neexistuje žádný standard vážení kol, kterého by se drželi všichni výrobci. Některé značky uvádějí uměle snížené hmotnosti. Pro zjištění skutečné hmotnosti kola je třeba nechat ho zvážit přímo na prodejně. Zvážit je ale třeba i konkurenční model, abyste získali údaj, který odpovídá skutečnosti.

Související modely

Novinky

Veveří 38, Brno Naplánujte si cestu k nám...

www.giant-bicycles.cz www.liv-cycling.cz www.giro.com www.bellsports.com www.amulet.cz/cs/kola/detska-kola/ www.camelbak.com www.blackburndesign.com www.fizik.it www.gorebikewear.com www.vdocyclecomputing.com www.eastoncycling.com cycle.shimano-eu.com www.manitoumtb.com www.sciconbags.com www.finishlineusa.com www.tifosioptics.com www.zoic.com www.guenergy.com www.galius.com www.vittoria.com www.g-form.com www.crankbrothers.com