PROPEL ADVANCED 2 DISC 2020

Sleva 15%2020

54 399 KčPůvodní cena: 63 999 Kč

Silniční aero speciál Propel Advanced Disc je cenově dostupnější variantou modelů Propel Advanced Pro Disc. Rám je naprosto identický, jako mají „Pro“ modely, pouze vidlice nemá karbonový sloupek a zvoleny jsou nižší řady komponentů s mechanickým řazením. Ovšem zážitky z jízdy na těchto kolech budou téměř stejně úchvatné, jako na „Pro“ modelech.

Karbonový rám z materiálu Advanced Composite jsme vytvořili díky unikátní technologii AeroSystem Shaping, která nám umožňuje dosáhnout vynikajících aerodynamických vlastností rámu. Důležitým prvkem rámu je vnitřní vedení bowdenů, které jsou schované i na řídítkách – vedou skrz představec Giant Contact SL Aero. Hydraulické kotoučové brzdy jsou na rámu upevněny pomocí moderních plochých úchytů flat-mount a doplňují je 12mm pevné osy, které zajišťují potřebnou tuhost. Oba nabízené modely jsou osazeny klasickým mechanickým řazením Shimano, vyšší model je postaven na sadě Shimano Ultegra, nižší na sadě Shimano 105. Pokud jde o kola, tak na vyšším modelu najdete vynikající zapletená kola Giant SLR 1 Aero Disc WheelSystem s karbonovými ráfky 42/65 mm. Nižší model využívá cenově dostupnějších kol Giant P-A2 Disc s hliníkovými ráfky. Společné pro oba nabízené modely jsou bezdušové pláště Giant Gavia Course AC 1 v rozměru 700x25.

HLAVNÍ PŘEDNOSTI
Karbonový rám Advanced Composite
Vynikající parametry i jízdní vlastnosti rámů třídy Advanced Composite je předurčují k výkonnostnímu i závodnímu použití. Vysoce kvalitní surový materiál, který je zárukou excelentního poměru hmotnosti a tuhosti, je pečlivě utkán v naší vlastní továrně. Hotové karbonové pláty jsou pak ručně nanášeny na formu rámu. Použitím vysoce kvalitní pryskyřice dochází k minimalizaci počtu dutin a přidáním částic, které absorbují vibrace, rámy pak mnohem lépe rozkládají (tlumí) nárazy.

Technologie AeroSystem Shaping
Tuto unikátní technologii používáme při výrobě rámů Propel a Trinity. Výzkum v oboru CFD (Computational Fluid Dynamics) a testy v aero tunelu nám přinesly důležité poznatky a údaje, které jsme využili při optimalizaci tvarů rámových trubek a jejich spojů, aby výsledný rám nabídl ty nejlepší aerodynamické vlastnosti. Aero charakter kola umocňuje také specifický „kokpit“, který tvoří řídítka a představec Giant Contact SL Aero.

Další přednosti
Sedlovka typu Vector přináší zejména lepší aerodynamiku, vyšší komfort a také úsporu hmotnosti. Vysoký brzdný účinek zajistí hydraulické kotoučové brzdy, které jsou na rámu upevněny pomocí moderních plochých úchytů flat-mount a doplňují je 12mm pevné osy pro potřebnou tuhost. Nižší riziko defektu a lepší jízdní vlastnosti přinášejí bezdušové pláště Giant Gavia Course AC 1 v rozměru 700x25.

BarvaElectric Blue

RámAdvanced Composite, technologie AeroSystem Shaping

VidliceAdvanced Composite, sloupek OverDrive, 12mm pevná osa

Tlumič-

ŘídítkaGiant Contact SL Aero

PředstavecGiant Contact SL Aero

SedlovkaGiant Vector, karbonová

SedloGiant Contact (Forward)

Pedály-

ŘazeníShimano 105

PřesmykačShimano 105

PřehazovačkaShimano 105

BrzdyShimano 105, hydraulické

Brzdové pákyShimano 105

KazetaShimano 105, 11-30 zubů

ŘetězKMC X11EL-1

KlikyShimano 105, převodníky 52/36 zubů

Středové složeníShimano, press fit

RáfkyGiant P-A2 Disc

NábojeGiant P-A2 Disc, 12mm pevné osy

DrátyGiant P-A2 Disc

PláštěGiant Gavia Course AC 1, 700x25, bezdušové

HmotnostBohužel neexistuje žádný standard vážení kol, kterého by se drželi všichni výrobci, a uvedené hmotnosti jsou často nepřesné. Pro zjištění přesné hmotnosti kola v dané velikosti je třeba nechat kolo zvážit na prodejně a stejně tak i model konkurenční značky – jedině tak budete mít pro porovnání hmotností přesná čísla.

Související modely

Novinky

Veveří 38, Brno Naplánujte si cestu k nám...

www.giant-bicycles.cz www.liv-cycling.cz www.giro.com www.bellsports.com www.amulet.cz/cs/kola/detska-kola/ www.camelbak.com www.blackburndesign.com www.fizik.it www.gorebikewear.com www.vdocyclecomputing.com www.eastoncycling.com cycle.shimano-eu.com www.manitoumtb.com www.sciconbags.com www.finishlineusa.com www.tifosioptics.com www.zoic.com www.guenergy.com www.galius.com www.vittoria.com www.g-form.com www.crankbrothers.com